TerGo International Forestry Carbon Standard

Z TerGoPedia

Międzynarodowy standard weryfikacji tworzenia offsetów węglowych za pomocą agroleśnych projektów sekwestracyjnych.

Standard został utworzony przez ekspertów z Fundacji TerGo (dr Khaled Madkour // Uniwersytet Ain Shams, Egipt) oraz poddany zewnętrznemu audytowi (prof. Walter Leal, Uniwersytet w Hamburgu).

Standard IFCC powstał, aby umożliwić prowadzenie projektów sekwestracyjnych jak najszerszej grupie osób i podmiotów. Dzięki zniwelowaniu opłaty wejściowej standard jest dostępny dla większej rzeszy odbiorców i zachęca do tworzenia projektów sekwestracyjnych osoby i podmioty, które dotychczas nie mogły pozwolić sobie na prowadzenie projektu agroleśnego z uwagi na ograniczone środki finansowe. Koszty wstępnej weryfikacji aplikantów przejmuje Fundacja TerGo, która ma na celu między innymi ograniczanie zmiany klimatu, między innymi poprzez wspieranie tworzenia projektów sekwestracyjnych.

Standard jest zgodny z wymogami CDM oraz standardami ISO 14064-3 i ISO 14064-2. Projekty, które mogą być zakwalifikowane do tworzenia offsetów zgodnie ze standardem IFCC, muszą trwać minimalnie 25-30 lat.

W odróżnieniu od wielu innych standardów, offsety tworzone zgodnie ze standardem IFCC zapisywane są w formie NFT w TerGo Markecie – nieedytowalnej bazie danych opartej na technologii blockchain. Dzięki temu każdy VER pozyskany z projektu certyfikowanego przez IFCC jest zapisywany w formie, która uniemożliwia jego wielokrotną sprzedaż i użycie, tym samym niwelując do zera możliwość podwójnego liczenia. Jest to przełomowa forma inwentaryzacji tworzonych offsetów.

Ciasteczka pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek.