TerGoPedia:O TerGoPedia

Z TerGoPedia

Tergopedia to bezpłatna encyklopedia dostępna online, która poświęcona jest w pełni terminom związanym ze śladem węglowym, zmianami klimatu i globalnym ociepleniem. Witryna została uruchomiona w 1 sierpnia 2022 roku w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Twórcą Tergopedii jest Fundacja TerGo. Utworzenie Tergopedii zostało podyktowane przede wszystkim potrzebą wyjaśnienia jak najszerszej grupie odbiorców kwestii i terminów związanych ze zmianami klimatu. Dzięki zawarciu najważniejszych pojęć w jednym miejscu, każdy użytkownik może szybko i bezproblemowo odnaleźć kluczowe definicje.

Zalążek Tergopedii powstał dzięki ekspertom i pisarzom współpracującym z Fundacją TerGo. Struktura tego narzędzia ściśle nawiązuje do Wikipedii i podobnych encyklopedii online. Po utworzeniu systemu jego rozwój zależy w przeważającej mierze od zaangażowania społeczności. Aby rozwijać Tergopedię, wystarczy zarejestrować się, zalogować na swoje konto i zacząć tworzyć treści.

W początkowej fazie tworzenia Tergopedii wszystkie teksty podlegają weryfikacji przez wewnętrznych ekspertów fundacji TerGo złożonych z naukowców i specjalistów w dziedzinie ochrony środowiska. Każdy artykuł utworzony przez nowych użytkowników podlega sprawdzeniu pod kątem językowym i merytorycznym. W przyszłości weryfikacja zostanie oddana w ręce społeczności Tergopedii.

Ty także możesz tworzyć Tergopedię! Utwórz bezpłatny profil, zaloguj się i zacznij pisać!

Ciasteczka pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek.