Uczenie maszynowe

Z TerGoPedia

Wersja z dnia 01:08, 26 lip 2022 autorstwa A4m74n (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "Uczenie maszynowe to gałąź sztucznej inteligencji umożliwiająca oprogramowaniu doskonalenie w zakresie dokładności i przewidywania bez kierunkowego działania człowieka polegającego na ulepszaniu danego oprogramowania. Klasyczne uczenie maszynowe opiera się na algorytmach, które doskonalą się wraz z dostarczanymi i przetwarzanymi danymi. Algorytmy te budują model na podstawie dostarczonych danych, aby dokonywać przewidywań lub decyzji bez konieczno…")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Uczenie maszynowe to gałąź sztucznej inteligencji umożliwiająca oprogramowaniu doskonalenie w zakresie dokładności i przewidywania bez kierunkowego działania człowieka polegającego na ulepszaniu danego oprogramowania.

Klasyczne uczenie maszynowe opiera się na algorytmach, które doskonalą się wraz z dostarczanymi i przetwarzanymi danymi. Algorytmy te budują model na podstawie dostarczonych danych, aby dokonywać przewidywań lub decyzji bez konieczności zaprogramowania ich przez człowieka do przeprowadzania tych działań.

Algorytmy uczenia maszynowego znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, między innymi w medycynie, filtrowaniu wiadomości e-mail czy rozpoznawaniu mowy.

Ciasteczka pomagają nam dostarczać nasze usługi. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek.